Алекс Маркес спечели титлата в Moto3

Алекс Маркес спечели титлата в клас Moto3 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като удържа късните атаки на Дани Кент в Гран при на Валенсия и заслужи последното място на подиума. Така Алекс и Марк Маркес, шампион в MotoGP, станаха първите братя с титли в един сезон.

Джак Милър направи много добро състезание във Валенсия, което му донесе шеста победа и десети подиум в неговия най-силен сезон до момента. Маркес обаче стигна също до десето класиране в топ 3, а неговото постоянство му донесе титлата от 2014 година. Австралийският пилот на КТМ финишира с време 40:10.983 минути, докато Исаак Винялес изпревари с 8 десети от секундата новия първенец в Moto3 - Алекс Маркес.

Третото място за Алекс Маркес означаваше, че Джак Милър ще остане на второ място в генералното класиране при пилотите. Състезателят на Хонда е шампион с 278 точки, Милър е втори с две по-малко, а третото място остана за Алекс Ринс с Хонда. Състезанието във Валенсия беше последното за Алекс Маркес в Moto3. От следващия сезон той ще кара в по-горния клас, след като подписа 2-годишен договор с отбора Marc VDS, който е лидер в класирането.