Цецо Соколов с 22 точки, Халкбанк загуби с 1:3 от Перуджа след страхотна битка в ШЛ (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният национал Цветан Соколов и шампионът на Турция Халкбанк (Анкара) започнаха със загуба участието си в Шампионската лига. Финалистът в турнира от миналия сезон отстъпи като гост на вицешампиона на Италия Сър Сейфти (Перуджа) с 1:3 (23:25, 25:23, 23:25, 28:30) след страхотна битка в първия си мач от Група "G", игран късно снощи пред близо 3000 зрители в зала "Пала Еванджелисти".
Първият гейм започна отлично за Перуджа, които поведоха с 11:5. Постепенно турците успяха да изравнят, но все пак домакините успяха да го измъкна с 25:23. Втората част бе напълно равностойна до 20:20, но в крайна сметка Халкбанк изравни за 1:1 гейма след 25:23. Началото на третия гейм се оказа копие на втория, като Цецо Соколов и компания водеха леко през по-голяма част от него. Все пак момчетата на Никола Гърбич успяха да го затворят в своя полза отново при 25:23 след ас на германския национал Кристиян Фром и фантастичен блок на Габриеле Маруоти. Халкбанк успя да поведе и в четвъртата част с 14:8, но домакините успяха да се върнат в гейм благодарение на сръбската си звезда Александър Атанасийевич. В крайна сметка Перуджа спечели ммного трудно гейма с 30:28 след ас на Симоне Бути, а с това и мача с 3:1.
Цецо Соколов изигра поредния си силен мач за Халкбанк и стана отново най-резултатен с 22 точки (4 блока, 3 аса и 44% ефективност в атака).
Кубинският посрещач Османи Хуанторена (2 аса, 50% ефективност в атака и 41% перфектно посрещане), който игра с контузия в коремната област, и световният шампион с Полша Михал Кубяк (2 блока, 2 аса, 46% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане) реализираха съответно 16 и 15 точки, но и техните усилия не помогнаха за успеха.
За тима на Перуджа сръбската звезда Александър Атанасийевич заби 20 точки (2 блока, 3 аса и 42% ефективност в атака), а Кристиян Фром (5 аса!!!, 1 блок, 30% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане) и Габриеле Маруоти (2 блока, 58% ефективност в атака и 42% перфектно посрещане) добавиха по 13 точки за победата.
В следващия 2-ри кръг Халкбанк е домакин на белгийския Нолико (Маасейк), където пък играе друг национал - Бранимир Грозданов. Срещата е на 19 ноември (сряда) от 19,00 часа българско време.

СЪР СЕЙФТИ (ПЕРУДЖА, ИТАЛИЯ) - ХАЛКБАНК (АНКАРА, ТУРЦИЯ) 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 30:28)
ПЕРУДЖА: Лучано Де Чеко 4, Александър Атанасийевич 20, Кристиян Фром 13, Габриеле Маруоти 13, Симоне Бути 11, Томас Берета 9 - Фабио Фанули-либеро (Адриано Паолучи, Йоргос Цумакас 1, Джоузеф Съндър)
Старши-треньор: Никола Гърбич
ХАЛКБАНК: Мико Еско, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 22, Османи Хуанторена 16, Михал Кубяк 15, Емре Батур 7, Марчин Мозджонек 7 - Нури Сахин-либеро (Улаш Къяк, Бурутай Субашъ)
Старши-треньор: Лоренцо Бернарди.

СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача ПЕРУДЖА - ХАЛКБАНК 3:1 - ТУК!!!