Сладко отмъщение за Спортинг (видео)

Спортинг (Лисабон) записа първа победа в групите на Шампионската лига след домакинско 4:2 над Шалке 04 и завърза здраво битката в Група "G", тъй като в другия мач Челси стигна само до 1:1 при визитата си на Марибор. Така сега англичаните са лидери с 8 точки, следвани от германците с 5 точки, от португалците с 4 точки, а словенците са с 3 точки.

Успехът тази вечер дойде като сладко отмъщение след несправедливата загуба на "орлите" с 3:4 в Гелзенкирхен в предишния кръг, когато Шалке надделя с измислена дузпа в продължението.

Вечерта в португалската столица обаче започна неприятно за домакините, които след 17 минути вече бяха догонващи. След центриране от фал Слимани скочи за висока топка с Ерик Максим Чупо-Мотинг, но неволно отклони кълбото в собствената си мрежа.

Спортинг възстанови равенството в 26-ата минута от аналогична ситуация, при която защитникът Сар намери пролуката зад гърба на Ралф Феерман - 1:1.

Португалците доминираха и заслужено поведоха в 52-ата минута, когато бразилецът Жеферсон изстреля топката за 2:1. Малко след това Чинеду Обаси пропусна уникален шанс да изравни от 3-4 метра.

Превъзходството на домакините доведе до трето попадение, дело на Луиш Нани в 72-ата минута.

Мачът отиваше към своя край, когато в 88-ата минута Денис Аого се включи в предни позиции и с левия крак заби хубаво попадение, с което намали аванса на домакините. Германците се хвърлиха да търсят изравняването и в продължението се оголиха, от което се възползва Слимани, за да вкара за крайното 4:2 и да компенсира за автогола си в началото на срещата.

В следващия кръг на 25 ноември Спортинг приема Марибор, а Шалке 04 е домакин на Челси.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!