Порто ще играе на елиминации, Атлетик Билбао поднесе поредна горчилка за феновете (видео)

Отборът на Порто спечели с 2:0 гостуването си на Атлетик Билбао в среща от група "Н", играна пред 50 хиляди в Страната на баските. Джаксън Мартинес (56) и Ясин Брахими (73) затвърдиха пълното превъзходство на португалците. "Червено-белите" отново разочароваха с изявите си, като трябва да са доволни, че не загубиха опустошително.

През първата част от гостите от Португалия създадоха много повече положения, докато момчетата на Ернесто Валверде играха изключително слабо. Териториалното владение също беше в полза на "драконите". В 12-ата минута Данило центрира, а Джаксън Мартинес стреля извън целта от малкото наказателно поле. В 24-ата Майкон стреля от фаул, а Горка Ираисос се намеси.

Минута по-късно удар с глава на Мартинес не беше точен. В 35-ата след шут на Ясин Брахими топката облиза гредата на Горка. В 41-ата Порто получи дузпа след нарушение на Микел Баленсиага срещу Данило. Джаксън Мартинес обаче уцели гредата след изстрела от бялата точка. "Лъвовете" оцеляха преди почивката, след като трудно си даваха повече от три подавания, а в защита личаха доста неточности.

Лекцията на Порто продължи и през втората част, като този път имаше и попадения. Брахими преодоля Ибай Гомес и Карлос Гурпеги и сервира топката на Джаксън Мартинес на три метра пред голлинията, откъдето "деветката" не можеше да си позволи да сбърка - 0:1. Брахими играеше много силно и нямаше кой да го спре. Баските живнаха в 70-ата минута, когато младият Гилермо удари греда след насочване с глава. В 73-ата обаче беше сложена точка след фрапантна грешка на Горка Ираисос, който имаше основна вина и за загубата на "До Драгао". Аймерик Лапорт върна към своя вратар, който обаче не успя да спре топката и Брахими реализира много лесно сам срещу празната врата - 0:2.

Атлетик Билбао има само точка от четирите си двубоя в Шампионската лига. "Рохибланкос" ще се борят за място в Лига Европа с тима на БАТЕ (Борисов), след като шансове за осминафинал вече няма.

АЛЕКСАНДЪР ДИМИТРОВ

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!