Хасково смачка и Монтана

Хасково 2012 продължава с отличните си изяви в женското баскетболно първенство. След летящия старт в Русе и победата над шампионките от Дунав 8806, сега момичетата на Елена Станкова смачкаха и друг от фаворитите в шампионата - Монтана 2003, побеждавайки със 79:67.

Домакините изковаха успеха си още през първата четвърт, която стартира с фантастична серия от 20-0. След 10 изиграни минути преднината на Хасково бе 27:7. Монтана се съвзе през втората част, но въпреки това не успя да се върне в мача, като на почивката губеше с 21 точки - 45:24.

След подновяването на мача играта бе равностойна и разликата се запази и след 30 минути - 67:46. Монтана направи късен финален щурм и успя да свали почти половината си пасив, но загуби със 79:67.

Сиера Уорън вкара 25 точки, а Олга Дубровина добави 23 за победителките.

Кортни Дювър реализира 24 за Монтана, а Неда Джурич остана с 22.