Спортинг с атрактивна победа, Славчев отново не игра (видео)

Спортинг (Лисабон) продължава да се изкачва в класирането на португалското първенство. Днес тимът от "Жозе Алваладе" победи като домакин Маритимо с 4:2 и вече е на 4-о място с актив от 16 точки. Българският национал Симеон Славчев отново не игра за "лъвовете", които нямат загуба след 8 кръга, но все още изостават от Бенфика, Порто и Витория (Гимараеш).

Спортинг поведе в 8-ата минута с автогол на Патрик Бауер, а до почивката Жоао Марио и Пауло Оливера осигуриха солиден аванс на "зелено-белите". Отпускная в началото на второто полувреме позволи на Муса Маазу да вкара две бързи попадения за Маритимо и да върне интригата, но с красив гол на Фреди Монтеро в 68-ата минута Спортинг си гарантира трите точки.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!