Хасково 2012 изненада Дунав 8806 насред Русе

Отборът на Хасково 2012 даде сериозна заявка, че ще се намеси в битката за титлата при дамите и през този сезон, след като тази вечер се наложи при гостуванвто си на Дунав 8806 (Русе) със 77:61 (6:16, 14:15, 21:27, 20:19).

Двубоят, който се игра пред повече от 900 зрители в залата в квартал „Здравец“, закъсня с повече от половин час, тъй като заради ПТП назначените предварително съдии не можаха да стигнат до Русе и на тяхно място се наложи да идват заместници от Варна и Велико Търново.

Кийра Робъртсън Уорън беше най-полезна за победителките – 23 точки и 16 борби, Анита Тейлане също приключи с „дабъл-дабъл” – 13 точки и 13 борби, а Ралица Нанева и Олга Дубровина вкараха по 18 точки.

Радостина Ст. Димитрова беше най-резултатна за домакините – 16 точки, а Зорница Костова и Тамара Байч приключиха съответно с по 15 и14 точки.

Радостина Димитрова откри резултата в мача за 2:0 за домакините, но след това хасковлийки отвърнаха със силна игра и серия от 14:0, с което гостенките си соигуриха двуцифрен аванс след първите десет минути – 16:6. Втората четвърт премина в игра кош за коше, което бе изцяло в полза на възпитаничките на Елена Станкова, които успяха да запазят комфортната разлика в своя полза до края на първото полувреме – 31:20.

Интригата в срещата бе убита през третия период, след като баскетболистките на Хасково регистрираха нова серия в своя полза, която увеличи преднината им до 20 точки – 45:25. В оставащото време момичетата от Дунав опитаха всичко, за да стигнат до обрат и да зарадват верните си фенове с победа, но силите и времето не им стигнаха и последния съдийски сигнал прозвуча при 77:61 в полза на Хасково 2012.