ПСВ увеличи преднината си на върха в Холандия

С два гола на Адам Махер ПСВ Айндховен отнесе АЗ Алкмаар с 3:0 и увеличи аванса си на върха в холандското първенство. Това стана и благодарение на равенството на Аякс 1:1 при гостуването на Твенте. Така преди днешните мачове от 9-ия кръг ПСВ Айндховен има 21 точки, Аякс е 2-и със 17. Третият ПЕК Цволе е със 16 и възможност да се придвижи под водача, ако победи днес Го Ахед Ийгълс.

Твенте и Камбур (с мач по-малко) имат по 15. Лусиано Нарсинг откри резултата за ПСВ в 20-ата минута, а в 29-ата и в 41-ата Махер добави двата си гола. Гостите от Алкмаар са 9-и с 13 точки. Аякс продължава да е неубедителен, а Твенте поведе в резултата в 16-ата минута чрез Хесус Корона. 20 минути преди края исландската машина Колбейн Сигторсон изравни.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!