Малмьо с първа победа в Шамионската лига (видео)

Дебютантът в Шампионската лига Малмьо постигна първата си победа в турнира тази вечер. Шведският шампион надигра с 2:0 Олимпиакос и записа първите си три точки в група "А". И двата гола в мача вкара звездата на тима Маркус Розенберг в 42-ата и 82-ата минута.

Малмьо имаше и доза шанс, тъй като в 41-ата минута Олимпиакос пръв успя да вкара гол дело на Ботиа, но той бе отменен заради засада. В ответната атака Розенберг получи в наказателното поле и стреля, ударът му бе спасен, но при добавката нападателят не сгреши за 1:0.

След това Олимпиакос имаше своите шансове да се върне в мача, но не се възползва от тях. За сметка на това в 82-ата минута Павел Цибички овладя една топка в наказателното поле, финтира прекия си пазач и вратаря и подаде за Розенберг, който със силен шут заби втория си гол в мача и окончателно подпечата успеха на своя тим за крайното 2:0.

Така Малмьо вече има 3 точки в актива си, колкото имат и всички останали отбори в групата, която се очертава да бъде доста интересна. Шведският тим заема третото място по голова разлика, докато гърците са четвърти по същия показател.

Малмьо - Олимпиакос 2:0
1:0 Розенберг (42)
2:0 Розенберг (82)