Уикенд (почти) без драми. Само два отбора от Топ 25 загубиха

Петата седмица от сезона в NCAA бе една от най-скучните. Драматичните развръзки (почти) липсваха, а само два отбора от Топ 25 загубиха. И докато за Аризона стейт това едва ли ще е фатално, то Южна Каролина се очаква да се сринат до самото дъно на класацията.

„Бойните петли” се изложиха у дома срещу изпадналите миналата седмица от Топ 25 Мисури. Южна Каролина водеше с 13 точки в средата на последната част, но два тъчдауна на Ръсел Хансбро обърнаха резултата и „тигрите” си тръгнаха с победа 21:20. Успехът дойде въпреки безобразното представяне на куотърбека Мати Моук, завършил с показатели 12 от 34 за 132 ярда.

Тексас A&M се нуждаеха от продълженията за да се справят с Арканзас в мач, игран в „Джериуърлд”. Кени Хил (21 от 41 за 386 ярда) метна два гигантски тъчдауна в последната четвърт, а в допълнителния период намери Малкъм Кенеди за победните точки. „Земеделците” спечелиха с 35:28 и с показатели 5-0 останаха на върха в западната дивизия на Югоизточната конференция.