Марица победи Динамо Букурещ, но не успя да спечели второто място за купа Пловдив

Домакинът на международния женски волейболен турнир за купа Пловдив 2014 Марица постигна победа в последния си мач от надпреварата и завърши на трето място в крайното класиране. "Жълтите" надиграха румънския Динамо Ромпрест Букурещ с 3:1 (25:22, 25:20, 18:25, 27:25), но единият загубен гейм ги лиши от втората позиция.

Турският Бурса Бююкшехир Беледийе защити купата си от миналата година непобеден, като в последния ден надигра сънародничките си от Рота Колежи (Измир) с 3:0 (25:16, 25:18, 27:25).

Пловдивчанки играха много концентрирано и направиха много силно представяне. Основно оръжие за Марица при успеха над Динамо отново бе блокадата, донесла общо цели 18 точки на отбора в мача. Дори в загубения трети гейм, българският вицешампион постигна 5 точки на този елемент. С по 5 точкови блокади в двубоя се отчетоха Мария Данчева и Силвана Чаушева, като последната заби и 5 аса за общо 27 точки, които я направиха топреализатор на мача. Таня Събкова добави 14.

Наставникът Иван Петков започна със същата титулярна седморка като в предишните срещи на отбора, но този път Силвия Андреева смени Ана Радичева още през първата част и остана в основния състав за следващите три гейма. Така Бурса завърши на първо място с пълен комплект от 9 точки. С по 3 точки от една победа и две загуби в класирането следват Динамо с 5:6 гейма, Марица с 4:7 и Рота с 3:7.