Тайтенд фантом размъти водите в НФК Изток

Три тъчдауна на слабо познатия отвъд пределите на Голямата ябълка Лари Данел измъкнаха НЙ Джайънтс от дъното в НФК Изток и размътиха водите в дивизията. „Гигантите” размазаха Вашингтон с 45:14, а гостуването им в столицата можеше да има рекордни измерения. Съдиите обаче странно отмениха тъчдаун на Рубен Рандъл и попречиха на Джайънтс са подобрят постижението си от 10 октомври 1954 г., когато печелят на терена на „червенокожите” с 51:21.

И трите тъчдауна на Данел дойдоха още преди почивката. Тайтендът от втородивизионния Грамлинг стейт стана първият тайтенд на НЙ Джайънтс, разписал се три пъти в един мач от над половин век насам. Гостите поведоха с 24:7 и мачът в общи лини бе решен.

Още повече при подаръците, които Кърк Казънс раздаваше в четвъртък вечер. Резервният куотърбек на „червенокожите” направи най-слабия мач в кратката си НФЛ кариера, завършвайки с показатели 19 от 33 за 257 ярда с тъчдаун, но цели четири интерсепшъна, а в добавка изгуби и фъмбъл. Което смъкна рейтинга му до мизерните 53.0

От другата страна Илай Менинг бе (почти) безупречен. Избор №1 в драфта отпреди десет години в един момент бе метнал десет точни паса поред. Менинг завърши с 28 успешни от 39 опита за 300 ярда и четири тъчдауна.

НЙ Джайнътс (2-2) вече са трети в НФК Изток, а на 5 октомври приемат Атланта. Вашингтон (1-3) вече са дънната риба на дивизията. Следващият им мач е на 6 октомври като домакини на Сиатъл.