Крузейро остана на върха, Фелипао с първи успех с Гремио

Шампионът Крузейро победи гостуващия Сантос с 3:0 и запази лидерската си позиция след 15-ия кръг на бразилското футболно първенство. Възпитаниците на Марсело Оливейра откриха резултата в средата на първата част със спорен гол на Марсело Морено. Боливиецът прати топката в мрежата с глава след центриране на Евертон Рибейро, а попадението беше зачетено, въпреки протестите на гостите за засада в ситуацията. Рикардо Гуларт удвои малко след почивката, а Жулио Баптища направи резултата класически след нова асистенция на Евертон Рибейро две минути преди края. Така Крузейро прекъсна серия от две поредни равенства и с 33 точки продължава да води в класирането. Сантос, който допусна трета поредна загуба в шампионата, две от които след завръщането в състава на Робиньо под наем от Милан до края на сезона, е десети в подреждането с 20 точки.

Интернасионал остана втори с 31 точки, след като постигна пети последователен успех след 1:0 на терена на Гояш. Гостите стигнаха до успеха след автогол на Педрао в 77-ата минута.

Воденият от Вандерлей Люксембурго тим на Фламенго се измъкна от зоната на изпадащите след успех с 1:0 над последния в класирането Куритиба на "Антонио Коуто Перейра". Евертон вкара единствения гол в 17-ата минута, а гостите се изкачиха на 14-о място с 16 точки.

Фред пропусна дузпа при загубата на Флуминензе с 0:2 при гостуването на Ботафого. Той можеше да вкара почетен гол в 88-ата минута, но стреля над гредата. Преди това домакините си осигуриха успеха с два бързи гола в средата на втората част на Даниел и на Пабло Себайос.

Гремио записа първи успех под ръководството на бившия селекционер на бразилския национален отбор по футбол Луис Фелипе Сколари. Тимът се наложи с 2:0 над Крисиума в Порто Алегре. Луан откри резултата от дузпа в 11-ата минута, а Лукас Коельо удвои аванса на домакините с удар от дистанция четири минути след почивката. Гремио прекъсна серия от три поредни загуби и се изкачи на осма позиция с 22 точки. Сколари пое състава в началото на август за трети път в треньорската си кариера, след като напусна "Селесао" в края на миналия месец след незадоволителното четвърто място на домашния Мондиал 2014.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!