"Трето полувреме" преди Полша - Нидерландия

Расинг Клуб оглави класирането в Аржентина, Бока и Ривър с първи победи

Расинг клуб победи новия носител на копа "Либертадорес" на Лоренсо с 2:0 в мач от втория кръг на аржентинското футболно първенство. Така възпитаниците на Диего Кока оглавиха класирането с пълен актив от 6 точки. Централният защитник Лусиано Лойо изведе домакините напред с глава след центриране на Гастон Диас в края на първото полувреме. Расинг остана с човек по-малко десет минути преди края, след като Габриел Ауче получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Нестор Ортигоса. Въпреки численото неравенство, домакините стигнаха до втори гол в добавеното време, когато резервата Факундо Кастийон, заменил Диего Милито в средата на втората част, се разписа след изритана топка от вратаря Себастиан Саха.

Велес Сарсфийлд е втори, след като също запази 100-процентовия си актив след домакинско 2:1 над Арсенал. Бока Хуниорс записа първи успех за сезона след драматично 1:0 на терена на Белграно. Емануел Гилиоти отбеляза единственото попадение в третата минута на допълнителното време, след като засече с глава подаване на Федерико Карисо в пеналта. Преди това през първата част Карисо беше близо до гол, но нацели напречната греда. С първите си 3 точки в кампанията Бока се изкачи на 12-о място.

Шампионът Ривър Плейт също постигна първи успех в кампанията, след като надделя с 2:0 над гостуващия Росарио Сентрал. Теофило Гутиерес откри след четвърт час игра с шут от границата на наказателното поле, а Леонардо Пискуличи удвои десетина минути преди края със силен удар от малък ъгъл. Ривър Плейт е трети с 4 точки.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!