Евро 2024: Полша - Нидерландия 1:1

Сао Пауло триумфира в дербито срещу Палмейрас

Отборът на Сао Пауло записа много ценна победа с 2:1 в гостуването си на Палмейрас от 15-ия кръг на първенството на Бразилия. Гостите на "Ещадио Мунисипал" стигнаха до успеха с попадение минута преди края на редовното време и прибавиха ценни три точки в актива си.

И трите гола в срещата паднаха през второто полувреме. Първо бившият нападател на Милан Алешандре Пато даде преднина на Сао Пауло след асистенция на Гансо в 53-ата минута. В 60-ата минута обаче Палмейрас си спечели дузпа, а Енрике изравни резултата от бялата точка.

Драмата обаче настъпи в заключителните минути, когато Алан Крадец донесе успеха на гостите с попадение в 89-ата минута и така смълча препълнените трибуни.

След този успех Сао Пауло се изкачи до 5-ото място в класирането с 26 точки в актива си. Палмейрас пък се намира в долната половина на таблицата на 16-ата позиция с 14 точки. Водач е Крузейро с 33 точки.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!