Кайзерслаутерн сътвори фантастичен обрат от 0:2 с човек по-малко

Отборът на Кайзерслаутерн сътвори фантастичен обрат от 0:2 до 3:2 в първия си мач за сезона във Втора Бундеслига срещу Мюнхен 1860. Домакините на "Фриц Валтер Щадион" губеха с два гола на почивката и бяха останали с човек по-малко на терена, но върпеки това успяха да измъкнат победата през втората част.

Още в 20-ата минута "лаутерите" останаха в намален състав, след като вратарят Сипел игра с ръка извън наказателното поле и получи директен червен картон. Само шест минути по-късно гостите се възползваха от численото си преимущество и поведоха в резултата като Окотие стреля от труден ъгъл, но след рикошет в Хайнц топката се озова във вратата. В 33-ата минута Мюнхен дръпна с два гола и отново Окотие бе точен засичайки центриране в наказателното поле.

През втората част обаче Кайзерслаутерн показа страхотен дух и обърна нещата в своя полза. Първо в 68-ата минута тимът получи дузпа за задържане в наказателното поле и Лакич бе точен от бялата точка. Само три минути по-късно отново той бе точен с глава, а в 80-ата минута резервата Хофман бе изпуснат при центриране от корнер и също с глава доведе нещата до крайното 3:2 в полза на своя тим.

Така Кайзерслаутерн тръгна с победа и вече има три точки в актива си, които го поставят начело във временното класиране. Мюнхен 1860 пък остава с нулев актив на 15-ата позиция.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!