Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0

Босна смачка България и окончателно уби мечтата за промоция (галерия)

Националният отбор на България за жени до 20-годишна възраст записа четвъртата си поредна загуба на ЕвроБаскет Дивизия Б в София, след като бе разбит от Босна и Херцеговина с 85:54. Така "лъвиците" тотално загубиха и минималните си теоретични шансове за промоция в Дивизия А, които бяха съживени по-рано през деня от успеха на Израел над Литва.

Първата четвърт бе нискорезултатна и за двата отбора, които успяха да си отбележат общо 25 точки за 10 минути. Босна и Херцеговина бе начело в резултата през по-голямата част от този период и се оттегли с аванс от 10:15 след сирената, а България не бе напред в резултата нито за секунда. Освен това лошата новина за българския лагер бяха трите лични нарушения на една от основните баскетболистки – Ива Костова.
Босна смачка България и окончателно уби мечтата за промоция
Втората част се превърна в истинска катастрофа за българките, които реализираха едва пет точки през първите пет минути и изоставаха с 15:27, а до почивката нещата така и не се промениха. В оставащите пет минути нашите вкараха само 7 точки срещу 16 за Босна, за да се стигне до 22:43 на полувремето. До този момент Марица Гаич от съперниковия отбор бе реализирала 22 точки – колкото целия български тим.

През третата част промяна в случващото се на терена нямаше и въпреки че треньорът на Босна извади част от основните си състезателки, България така и не успяваше да намери правилния ритъм  и след 30 минути разликата в полза на съперника вече бе 24 точки - 44:68.
Българките изиграха последните 10 минути в минорно настроение, а Босна продължи да налага тотална доминация, като преднината надхвърли 30 точки на няколко пъти, а крайният резултат бе фиксиран на 54:85.

Българките реализираха едва 35% от опитите си за стрелба срещу 48% за съперника. Босна имаше превъзходство и в борбата под коша - 44 срещу 30 за България.

Борислава Христова реализира 11 точки, а Габриела Костова остана с 10.

За победителките от Босна и Херцеговина Марица Гаич бе над всички с поредния си "дабъл-дабъл" - 22 точки и 12 борби. Николина Бабич и Николина Джебо пък вкараха по 16 точки.