Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0

България изпусна победата в Азербайджан с 2:3, Рахимова с 39 точки

Б-националният отбор на България записа седма загуба в група А на Европейската лига, след като допусна пълен обрат с 2:3 при първото си гостуване на Азербайджан в зала Хейдар Алиев. Момичетата на селекционера Иван Петков поведоха с 2:0 (25:20, 25:21), но след това не успяха да приключат мача в своя полза и домакините триумфираха след 3  безответни гейма с 25:19, 25:18 и 15:9 в тайбрека.

Селекционерът Иван Петков заложи на следния стартов състав: Петя Баракова и Силвана Чаушева по диагонала, Мира Тодорова и капитанката Виктория Григорова в центъра, Симона Димитрова и Гергана Петрова в посрещане, а като либеро Кристин Колчагова.

Първият гейм започна отлично за България, след като Гергана Петрова затрудни максимално съперника със сервис и резултатът стана 4:1. След това обаче грешките зачестиха и Азербайджан успя да изравни до 7:7. Сервисът на Силвана Чаушева и на Виктория Григорова продължи да мъчи домакините, като България дръпна с 16:13 при втората техническа пауза. С начален удар притесни волейболистките на Азербайджан и Симона Димитрова, в резултат на което България увеличи преднината си до 19:15. Така българските момичета поведоха с 1:0 след 25:20.

Във втория гейм българските момичета трябваше да обръщат резултата, след като Азербайджан поведе с 13:9. Отново обаче сервисът бе в основата на успеха, при това този на Симона Димитрова, след който не само, че България изравни, а и обърна развоя на срещата. И именно с ас на Димитрова България поведе с 2:0 след 25:21.

В следващия гейм момичетата на Иван Петков се поотпуснаха и Азербайджан отново направи аванс при 13:10. Този път обаче българските състезателки не успяха да стопят пасива и домакините върнаха един гейм след 25:19.

В четвъртата част обаче България успя да се откъсне бързо при 6:3 след успешна серия от начален удар на Мира Тодорова. Това обаче не бе достатъчно да пречупи домакините, които се втурнаха с всички сили и успяха да изравнят геймовете след 25:18.

В тайбрека домакините бяха по-мотивирани за крайния успех в мача, след като успяха да се върнат от 0:2 и се поздравиха с драматична, но сладка победа.

Най-резултатна за България бе Симона Димитрова с 16 точки (4 аса, 34 % в атака), а появилата се като резерва Габриела Цветанова добави 14 (3 аса, 33 % в нападение)

Страхотно се представи звездата на домакините Полина Рахимова, която заби внушителните 39 точки (6 (!) аса, 1 блокада, 63 % в атака).