Очаквайте от 15:00 часа писателят Иво Иванов за впечатленията си от Евро 2024

Линкълн не успя да прескочи първия квалификационен кръг на ШЛ

Първият гибралтарски клуб, участник в европейските клубни турнири, отпадна още в първия квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол. Въпреки че успя да вкара два гола в реванша срещу Хавнар Бьолтфелаг от Фарьорските острови, Линкълн загуби с 2:5 и отпадна с общ резултат 3:6. Леви Хансен, Трондур Йенсен и Симун Едмундсон дадоха аванс от 3:0 на домакините от Фарьорските острови само до 34-та минута, за да свалят напрежението от себе си след равенството 1:1 в Гибралтар.

Гостите обаче не се отказаха и върнаха две попадения до 77-та минута, като точни бяха Джордж Кабрера и Джон Дуарте. Те обаче нямаха сили за решителното попадение, а вместо това получиха втори гол от Хансен и един от Фроди Бенджаминсен. Напред в Шампионската лига продължават още Санта Колома (Андора) и Левадия Талин (Естония), докато за втория квалификационен кръг на Лига Европа се класира Линфийлд (Северна Ирландия).

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!