Младежи спечелиха Купата на "Сердика център" по плажен волейбол за смесени двойки

Ивка Аврамова и Мартин Христов спечелиха турнира за смесени двойки от веригата за любители Beach Volley Mania 2014, който се проведе на покрива на "Сердика център". В зрелищния и много оспорван финал те победиха с 2:1 (21:19, 18:21, 19:17) Габриела Аврамова и Христо Колев.

Интересното е, че Ивка и Габриела Аврамови са сестри. Христов и Колев пък са партньори в мъжките турнири. В мача за бронзовите медали Нина Ботева и Георги Ботев спечелиха с 2:0 (21:14, 21:17) срещу Станимира Тенева и Илия Марковски.
Финалистите в горещата надпревара за Купата на "Сердика център" получиха ваучери за спортна екипировка от "Асикс". Най-добрите двойки бяха наградени и с продукти на Timberland, The North Face и ICE-WATCH. В първия турнир за смесени двойки за сезона участваха общо 16 двойки.

"Интересът към събитието се оказа много голям, получиха се красиви мачове. Най-важното е, че участниците и здрителите се забавляваха и си тръгнаха с усмивка", казаха от Volley Mania. Следващият турнир от веригата е мъжкият за Купата на "Асикс", който ще се проведе на 19 и 20 юли. При достатъчно желаещи двойки ще бъде организиран и женски турнир.