Вход / Регистрирай се

Цар Симеон 1898 с персонална покана за велотур в Гърция

Цар Симеон 1898 с персонална покана за велотур в Гърция

Персонална покана за участие в Международната колоездачна обиколка на гръцкия град Солун е получил тези дни пловдивският велотим "Цар Симеон 1898". Турът носи името на великия пълководец Александър Велики ще събере е проведе от 21 до 23 март, съобщи главният треньор на клуба Петър Павлов.

Той допълни, че ръководството на „царския тим” веднага е приело поканата за това участие, за да запълни празнината от липсата на силни състезания за мъже, преди официалния старт на новия спортно-състезателен сeзон от календара на Българския колоездачен съюз.
Велонадпреварата в Гърция ще премине в 3 състезателни дни, като колоната ще тръгне от Солун и ще финишира отново там.  

За първия състезателен ден е предвиден пролог – атрактивен 7-километров колокритериум по уличите на гръцкия град. 

В останалите два състезателни дни, бегачите ще преминат през два тежки общи старта – съответно по 130 км и 145 километра, които на практика ще определят победителят и призьорите. 
Турът „Александър Велики“ ще събере силни бегачи от Хърватска, Словения, Гърция, Унгария, Сърбия и Холандия.  
Надпреварата ще бъде от категория и ще носи точки за световната ранглиста при мъжете в класацията на Международния колоездачен съюз - UCI.
Следвай ни:

Още от Други спортове

Виж всички