Добруджа отстрани Тетевен Волей
След като отстрани след петгеймова битка Хайстер Волей-ЛТУ с 3:2 за Купа България, отборът на Инвестбанк Тетевен (Волей) не можа да продължи напред в следващата фаза. Във втория кръг на турнира, тетевенци бяха надиграни като домакини от Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:20, 20:25, 25:23, 25:22).
"Внимавай какво си пожелаваш", казва една поговорка, като добруджанци, които в предварителните изказвания поискаха ЦСКА (София) за съперник, бяха чути от Фортуна, а жребият определи да им гостува лидерът във временното класиране на Суперлигата Пирин Балканстрой (Разлог).
А в Тетевен двубоят бе истински празник, като огромна агитка изпълни местната зала, като внесе изключителен колорит в атмосферата и вдигна градуса на напрежението. Въпреки солидната подкрепа, в която феновете всячески се мъчеха да бъдат седмият играч, тетевенци съумяха да изненадат гостите само в първия гейм. След като поведоха с 1:0 в резултата, последва истинско единоборство и невероятен спектакъл, в който за съжаление на домакините, следващите три части бяха взети от гостите. Това стана в решителните моменти, като след равностойна игра, предимството бе на страната на добруджанци и те се поздравиха с крайната победа.
С най-голям актив за Добруджа бе Калоян Канев с 22 точки, а Светослав Арнаудов добави 19 за победата.
BGvolleyball.com
За Тетевен Милен Маринов завърши с 15 точки.