Вход / Регистрирай се

Резерва измъкна Левски в Перник (видео+снимки)

Резерва измъкна Левски в Перник (видео+снимки)

Отборът на Левски постигна много трудна и важна победа с 1:0 при гостуването си на Миньор в Перник в мач от петия кръг на „А” група. Единственото попадение реализира резервата Даниел Младенов в 67-ата минута. Крилото се появи на терена само 120 секунди по-рано, след като замени Тони Калво. Това бе негов първи гол за сезона и общо 11-и за клуба след 10-те в първия му шампионат на „Герена”. Успехът е трети пореден за столичани и общо четвърти от началото на първенството, като по този начин момчетата на Георги Иванов-Гонзо вече имат 12 точки преди дербито с Литекс другия уикенд. „Оранжевите” са лидери с 13 точки, докато ЦСКА има същия актив като на „сините”, но утре посреща Локомотив (Пловдив) в последния мач от този кръг.

Победата на столичани днес беше напълно заслужена, а домакините вече 11 години нямат успех над вечния си съперник.

Във втори пореден мач Гонзо заложи на едни и същи 11 титуляри - тези, които донесоха победата с 3:0 над Ботев (Враца) в миналия кръг, което се случи за първи път от октомври миналата година след общо 32 официални мача.

"Сините" започнаха по-силно срещата, а най-активен беше Симеон Райков. В 5-ата минута новият национал на България намери с отлично центриране Шюрд Арш, но от три метра холандският таран стреля над вратата и така пропусна да открие. Последваха още два пробива на Райков по лявото крило, които обаче не доведоха до нищо.

В 12-ата минута централният нападател на Миньор Крум Бибишков бе декориран в жълто за симулация след съприкосновение с Йордан Милиев в наказателното поле, за което домакините искаха дузпа. Последваха две добри намеси на Иван Чворович, който спаси вратата си след удари на Арш (17) и Владимир Гаджев (19) от фаул, който не успя за вкара своя шести гол в елита в мач номер 60 за клуба в „А” група.

С това положенията пред вратата на домакините се изчерпаха, докато Миньор започна да играе по-силно. Въпреки това липсваха кой знае колко възможности и пред вратата на Пламен Илиев. Милен Василев стреля висока над гредата след подаване на Бибишков с глава. В последните минути на първата част на терена преобладаваха повече сблъсъците и нервите, като няколко играчи получиха жълти картони.

Преди антракта играта беше спряна за 2 минути от рефера Станислав Тодоров, след като феновете на "чуковете" хвърлиха димка.

На полувремето капитанът на "сините" Христо Йовов замени Лъчезар Балтанов.

Гостите започнаха втората част още по-активно, но първо Йовов бе спрян. Веднага след това Райков отново пробва рефлекса на Чворович. Вратарят бе блестящ в 53-ата минута след удар от 9 метра на Дарко Тасевски, като изби в корнер. Две минути по-късно уникален пропуск направи Йордан Милиев. Бранителят стреля в аут от един метър срещу 7-метровата врата на домакините след центриране от корнер на Гаджев. Ако се беше разписал, това щеше да е гол №6 на Милиев в неговия 120-и мач в елита.

Миньор пък бе близо до откриване на резултата в 58-ата минута след добър пробив на Том.


В 67-ата минута Младенов откри резултата с шут с левия крак. „Сините” направиха отлична атака, започната от Йовов, минала през Райков и завършена от бившия играч на Пирин за радост на около 1000 "сини" фенове.

Домакините се опитаха да променят нещата с няколко смени, но „сините” стояха по-добре на терена и дори на няколко пъти можеха да вкарат втори гол. Въпреки това до ново попадение в двубоя не се стигна и Левски записа 44-ата си победа срещу Миньор от 73 срещи.

Завърналите се на своя стадион след два мача наказание перничани останаха с едва 12 победи срещу 26-кратните шампиони на България, въпреки множеството закани.

Днешната загуба е 449-а в „А” група за „жълто-черните” в юбилейния им мач №1000, като те имат и 319 победи, две от които през този сезон.

Миньор остана с актив от 7 точки след втората поредна загуба в шампионата и заема осма позиция.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ


ФОТОГАЛЕРИЯ НА МИНЬОР - ЛЕВСКИ 0:1

ФОТОГАЛЕРИЯ НА ФЕНОВЕТЕ НА МИНЬОР И ЛЕВСКИ

Снимки: Марин Маринов/Sportal.bg

Следвай ни:

Още от БГ Футбол

Виж всички