Младежите си върнаха на Испания с 3:1 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Националният волейболен отбор на България за младежи надигра връстниците си от Испания с 3:1 (26:24, 26:24, 23:25, 25:13) във втората контрола между двата тима, играна тази вечер в зала "Христо Ботев" в столица.

Най-полезен за българския отбор бе звездата на тима Николай Пенчев с 25 точки (1 блок, 1 ас, 61% ефективност в атака, 36% позитивно и 18% перфектно посрещане), а влезлия като резерва още в първия гейм Георги Ризов се отчете с 14 точки (2 аса и 46% ефективност в атака) за победата. Много силен мач изигра и центърът Венцислав Рагин, който завърши с 13 точки (6 блока, 2 аса и 56% ефективност в атака). Франсиско Руис реализира 18 точки (1 блок, 2 аса, 38% ефективност в атака, 47% позитивно и 7% перфектно посрещане) за тима на Испания.

По този начин българските момчета взеха реванш за загубата си с 2:3 гейма вчера, а победата може да се приеме като подарък за капитанът и разпределител на "лъвчетата" Борислав Георгиев, който днес навършва 19 години.

БЪЛГАРИЯ - ИСПАНИЯ 3:1 (26:24, 26:24, 23:25, 25:13)
БЪЛГАРИЯ: Венцислав Рагин 13, Златан Йорданов 10, Борислав Георгиев 3, Николай Пенчев 25, Венцислав Трифонов 7, Жани Желязков - Антон Василиев-либеро (Георги Ризов 14, Петър Каракашев, Павел Душков, Пламен Драгиев 4, Добромир Димитров)
Старши-треньор: Николай Желязков
ИСПАНИЯ: Хесус Бруке, Хорхе Алманса 3, Борха Руис 11, Пабло Бугало 2, Франсиско Руис 18, Раул Мукос 1 - Давид Санлено-либеро (Карлос Баос 5, Анхел Тринидад 2, Андрес Вилена 15, Мигел Анхел Форнес 6, Хуан Мануел Гонзалес 1)
Старши-треньор: Рикардо Малдонадо.

Статистика: Георги Петров (скаутмен на България)

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ИСПАНИЯ 3:1 - ТУК!!!