Вход / Регистрирай се

Селекционерът на Йордания след загубата от Аржентина: Допуснахме много грешки, но това са ценни уроци

Опитът ще помогне много в бъдеще на Йордания въпреки ранното отпадане от Световното първенство. Това каза селекционерът Джамал Селами след поражението с 1:3 от Аржентина. Той посочи, че неговият тим е успял да се разпише във всеки от трите си двубоя с Австрия, Алжир и световния шампион, но неточностите в защита са попречили да се постигне нещо повече от почетни загуби.

Огромен Меси отново пренаписа историята за три от три победи на Аржентина в групата
Огромен Меси отново пренаписа историята за три от три победи на Аржентина в групата

"Най-важното нещо е, че можем да се приберем у дома с опита, който натрупахме. Той ще ни помогне много. Преди Световното първенство бях казал на играчите да наблегнат на физическата подготовка, защото тук ще играем с отбори на най-високо ниво, които имат и много висока фитнес подготовка. Работихме и за това да подобрим уменията си и вече ще бъдем много по-добре подготвени за подобни турнири. Играхме три мача, вкарахме и в трите. Но малки грешки бяха много скъпоструващи. Срещу световния шампион всяка подобна грешка бива наказвана. Аржентина е един от най-силните тимове в света и има отлични футболисти. Но ние бяхме единствените, които вкарахме срещу тях в групата. Знаехме как да играем срещу тях. Напускаме шампионата горди от това, което постигнахме. Целта ни беше да научим максимално много, като това и направихме", заяви Селами след мача.

Google icon Добави Sportal.bg като предпочитан източник в Google
Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Футбол свят

Виж всички