Вход / Регистрирай се

Европейски шампионки бяха специални гости на инициативата "Светилник"

Европейски шампионки бяха специални гости на инициативата "Светилник"

Състезателките от националния отбор на България по художествена гимнастика Сияна Алекова, Деа Емилова и Александра Петрова, които триумфираха на 42-ото Европейско първенство във Варна, бяха специални гости на официалната церемония на инициативата „Светилник 2025- 2026: Че какво без песен е светът“.

На сцената на Народния театър „Иван Вазов“ талантливите гимнастички символично разпалиха пламъка на „Светилник“ - инициатива на Сдружението на авторите, композиторите и музикалните издатели "Музикаутор" за създаване и даряване на училищни химни, с участие на ученици и учители и със съдействие на институции и медии. Целта е изграждане на общи ценности и перспективи чрез образование, изкуство и култура.

"След забележителните си успехи на европейския подиум, трите ни талантливи гимнастички отново бяха посланици на вдъхновението, красотата и българския дух - този път извън състезателния килим, където с присъствието си символично разпалиха пламъка на знанието, таланта и мечтите", написаха от БФХГ във Фейсбук.

Google icon Добави Sportal.bg като предпочитан източник в Google
Следвай ни:

Още от Гимнастика

Виж всички