Вход / Регистрирай се

Рай Бенджамин продължи победната си серия и на Диамантената лига в Париж

Рай Бенджамин продължи победната си серия и на Диамантената лига в Париж

Олимпийският шампион от Париж 2024 Рай Бенджамин продължи своята победна серия на 400 метра с препятствия в турнирите от Диамантената лига. Американецът се наложи в Париж с нов рекорд на турнира от 46.93 секунди. Той прати в историята постижението а Абдерахман Самба от 46.98 сек, поставено през 2018 г. Самият Самба днес завърши втори с 47.09 сек. Третото място на стадион “Шарлети” зае американецът Тревън Басит с 48.14 сек.

“Чувствах се много добре. Треньорът ми каза да се движа добре; искахме да сме умни. Не се напрягах, защото имахме много бързо състезание в Стокхолм. Нямаше причина да започвам твърде бързо и да се напрягам; ще бъде дълъг сезон. Бягах бързо, под 47 секунди е впечатляващо. Бягах умно, за да спечеля. Сега ще участвам на Диамантената лига в Юджийн, ще тренирам, ще си почина и ще се върна към ритъма си на сън.

Целта за следващите състезания е да остана здрав и да подобря най-доброто си време за сезона. Игрите в Токио бяха най-доброто състезание досега, но го проведохме без публика. Да се ​​надяваме, че времето в Токио ще е добро. Ще имаме публика, имаме опита. Четиримата ще бягаме бързо, ще бъде много добро състезание. Не съжалявам за кариерата си след Игрите в Токио. Бих направил същото отново. Бягаме бързо и пишем история”, каза Бенджамин след втората си поредна победа в турнирите от Диамантената лига.

Следвай ни:

Снимки: Imago

Още от Лека атлетика

Виж всички