Олимпийският шампион в хвърлянето на копие от Токио 2021 Нирадж Чопра ще се завърне на Диамантената лига в Париж след осемгодишно отсъствие, като се стреми към първата си голяма титла за сезона, след като завърши втори в две поредни състезания.
27-годишният индиец пропусна Диамантената лига в Париж миналата година, за да се съсредоточи върху Олимпийските игри във френската столица. Последно той се състезава в Париж през 2017 г. като световен шампион за юноши и завърши пети с хвърляне от 84.67 м.
Чопра завърши втори на Купата на федерацията в Индия на 15 май с хвърляне от 82.27 м. Оттогава той тренира в Мирама, Франция.
Чопра спечели първата си титла от Диамантената лига в Цюрих през 2022 г. и се наложи на финала на Диамантената лига през 2023 г. в Юджийн.
Организаторите в Париж все още не са публикували пълния списък със състезатели, но обявиха, че Чопра и двукратният световен шампион Андерсън Питърс от Гренада ще бъдат сред петимата участници, които вече са преминали границата от 90 метра.
"Хвърлячите на копие Нирадж Чопра, двукратен олимпийски медалист, и Андерсън Питърс, двукратен световен шампион, са сред петимата участници, които вече са преминали границата от 90 метра в състезание, което обещава да бъде изключително“, казаха организаторите.
Питърс завърши трети след Чопра както в Диамантената лига в Доха на 16 май, така и на Мемориала "Януш Кусочински“ в Полша на 23 май.
Снимки: Gettyimages