По време на равенството 1:1 между Аржентина и Колумбия в квалификационен мач за Мондиал 2026 от тази нощ се стигна до любопитна ситуация, при която капитаните на двата тима, съответно Лионел Меси и Хамес Родригес, си размениха реплики на терена.
,fit(478:270))
Луис Диас засенчи Меси, но Колумбия изпусна Аржентина
Макар и в даден момент и двамата да се опитаха да прикрият своите усти, от телевизията TyC Sports, която предаваше двубоя, се опитаха да разкодират разговора между играчите. Оттам смятат, че част от думите на Меси са били: “Ти каза, че са ни помогнали във финала (на Копа Америка - б.р.). Говориш твърде много”, докато Хамес му отвърнал: “Нищо не съм казвал…” След края на мача колумбиецът беше попитан за въпросния разговор, но той заяви лаконично: “Каквото се случи на терена, остава на терена”. Трябва да се отбележи също така, че преди първия съдийски сигнал Меси отказа да се ръкостиска с капитана на противниковия отбор.
Предполагаемото раздразнение на Меси се дължи най-вероятно на изказване на Родригес, което той направи през март. Тогава в свое интервю атакуващият халф на Колумбия отправи обвинения, че Аржентина е била подпомогната от съдиите, за да спечели финала между двата тима на Копа Америка 2024, който завърши 1:0 в полза на световния шампион след продължения. “Направихме страхотна Копа Америка. Заради външни фактори не успяхме да станем шампиони във финала срещу Аржентина. Съдията оказа голямо влияние и не ни даде много дузпи”, каза тогава 33-годишният футболист.
Междувременно се стигна до още една остра размяна на реплики по време на снощния двубоя. Аржентинският защитник Николас Отаменди се заяде със съперниковия халф Ричард Риос, казвайки му: “Махни си лентата за глава, идиот”. Колумбиецът обаче не му остана длъжен и отговори на 37-годишния бранител с: “Ти вече си стар и дори не можеш да тичаш”.
Снимки: Imago