Алистър Чалмърс заяви, че целта му е финалът на 400 метра с препятствия на Световното първенство в Токио, след като постигна нов личен рекорд. Настоящият британски шампион постигна време от 48.30 секунди в Германия в неделя, подобрявайки предишния си рекорд с 0.24 секунди.
С този резултат той се нарежда пети в историята на Великобритания на 400 метра с препятствия.
Чалмърс за малко не успя да достигне до финала на Европейското първенство миналото лято, а след това отпадна на полуфиналите на Олимпийските игри в Париж.
Ако Чалмърс завърши в първите двама на предстоящото първенство на Великобритания, той ще си гарантира място в Токио, тъй като вече е покрил квалификационната норма.
"Много неща могат да се случат дотогава, просто трябва да остана здрав“, каза той пред BBC Radio Guernsey.
"Мисля, че в деня на състезанието в Токио, ако успея да направя наистина добро бягане и съм здрав и в добра форма, имам голям шанс да стигна до финала.“
"Ще бъде трудно, но това е смисълът на състезанието – трябва да се представиш на ниво в съответния ден и да дадеш всичко от себе си, без да допускаш грешки.“
Чалмърс спечели последните пет британски титли и е във върхова форма, подобрявайки най-доброто си време година след година.
"Да постигнеш най-бързото време в живота си винаги е прекрасно чувство“, добави той.
"Когато пресякох финалната линия, бях много щастлив, че постигнах квалификационната норма за световното, личен рекорд, мисля, че беше и рекорд на състезанието.“
"В момента съм в отлично физическо и психическо състояние и това ми позволява да излизам на пистата и да бягам бързо срещу наистина висококачествени атлети.“
Световното първенство в Япония ще се проведе от 13 до 21 септември.
Снимки: Gettyimages