Вход / Регистрирай се

Руди Фьолер посъветва Виртц да остане в Леверкузен още година

Руди Фьолер посъветва Виртц да остане в Леверкузен още година

Спортният директор на Германския футболен съюз Руди Фьолер посъветва Флориан Виртц да остане в Байер (Леверкузен) още една година и не очаква бързо решение за бъдещето му. Подобен съвет на големия талант даде по-рано и легендата на “аспирините” Йенс Новотни.

"Най-добре е той да остане там още една година и след това да продължи напред. Моят отбор от Леверкузен би могъл да приеме това, но не знам дали и други клубове биха могли“, каза Фьолер на събитие на телекомуникационната компания Telekom в Берлин.

Фьолер игра в Леверкузен между 1994 и 1996 г. Той беше треньор на отбора временно два пъти и също така заемаше различни позиции в ръководството на клуба.

Вирц има договор с “аспирините” до юни 2027 г., но според информациите Байерн (Мюнхен) и Ливърпул работят по привличането му.

Ливърпул уплаши Байерн заради Виртц, мърсисайдци се активизират сериозно за бомбастичен трансфер
Ливърпул уплаши Байерн заради Виртц, мърсисайдци се активизират сериозно за бомбастичен трансфер

Според съобщенията, фармацевтичната компания Байер, която е собственик на клуба от Леверкузен, е дала зелена светлина за продажбата на Виртц, но само за 150 милиона евро. Високата сума е принудила Манчестър Сити да се оттегли от надпреварата за 22-годишния играч.

"Много хора знаят, че все още имам малък офис в Леверкузен, но вече не ми казват всичко и не знам къде ще продължи кариерата си Виртц“, каза още Руди Фьолер.

Следвай ни:

Снимки: Imago

Още от Футбол свят

Виж всички