Верстапен: Ще имаме шансове на писти, където няма изпреварвания

Световният шампион Макс Верстапен завърши 4-и в Гран При на Маями и на 40 секунди разлика от победителя Оскар Пиастри с Макларън. Затова и пилотът на Ред Бул прогнозира, че в близко бъдеще ще има шансове за добро представяне и място в челото на писти, където изпреварванията са много трудни или невъзможни.

„Резултатите на Макларън са следствие на реалната им скорост, като тяхната кола отлично контролира износването на гумите. В хода на състезанието в Маями ние имахме проблеми с прегряването на сликовете – обясни Верстапен. – Чакам следващите писти, на които ми харесва да се състезавам.

Официално: Франко Колапинто сменя Джак Дуън в Алпин
Официално: Франко Колапинто сменя Джак Дуън в Алпин

„Като отчитам предимството, което имат Макларън, ако трябва да дам реалистична оценка, то ние нямаме големи шансове в битката с тях. Само на пистите, на които е невъзможно да се изпреварва ще имаме шансове, да видим какво ще стане.

„В миналото трасето в Монако не беше най-подходящото за нас, но понякога нещата се получават. Но не трябва да очакваме, че просто ще ни провърви и ще победим.“

Доктор Марко: Макс спечели квалификацията в Маями заради чужди грешки
Доктор Марко: Макс спечели квалификацията в Маями заради чужди грешки

Макс вече записа победа на писта, където изпреварванията са много трудни – той беше начело от старта до финала на „Сузука“ в Япония, където не даде нито един шанс на преследвачите си от Макларън да го атакуват.

Какво каза Бриаторе за размяната на пилоти в Алпин
Какво каза Бриаторе за размяната на пилоти в Алпин
Шефът на Алпин си хвърли оставката
Шефът на Алпин си хвърли оставката
Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Моторни спортове

Виж всички