Носителят на световна титла на 100 метра Крисчън Коулман разкри защо предпочита да не участва в дискусиите за това кой е по-бърз – играчите от НФЛ или спринтьорите.
Американецът предизвика фурор, след като на 1 май 2017 г., по време на следването си в Университета на Тенеси, постигна 4.12 секунди на 40 ярда, което беше най-доброто му време.
Той участва в NFL Combine същата година, където отново записа 4.12 секунди, но сега се дистанцира от разговорите за спринтьори и играчи от НФЛ.
Коулман обясни, че не се фокусира върху това колко бързо може да бяга на къси разстояния и не е мислил за времето, което е постигнал в колежа.
Американският спринтьор разкри, че за разлика от Ноа Лайлс, той предпочита да мълчи, когато спринтьори и играчи от НФЛ спорят кой е по-бърз.
Коулман сподели, че намира някои коментари за неуважителни, отбелязвайки, че спринтьорите и играчите от НФЛ са изградени по различен начин и когато чуе някои твърдения, се чувства сякаш омаловажават леката атлетика.
Американецът добави, че понякога закачките са забавни, но той предпочита да се дистанцира от тези разговори.
Снимки: Gettyimages