Кореецът Уу Сан-гйок спечели втората си световна титла в скока на височина в зала. 28-годишният атлет единствен преодоля 2.31 метра и си осигури златото в Нандзин (Китай). Кореецът беше шампион на планетата и в Белград през 2022 г., а миналата година в Глазгоу завърши с бронзово отличие.
)
Защитаващият титлата си от Глазгоу през миналата година новозеландец Хемиш Кър този път трябваше да се задоволи със сребърния медал, след като преодоля 2.28 м от първи опит и след това направи три фала на 2.31 м. Ямаецът Реймънд Ричардс също завърши с 2.28 м, но преодоля тази височина от втори опит и така остана на третата позиция.
Европейският шампион от Апелдорн преди две седмици Олег Дорощук, който пристигна в Китай с 2.34 м, остана пети също с 2.28 м, но преодоляни от трети опит, а преди това се справи и с 2.24 м от третия път.
Снимки: Gettyimages