В днешния 1-ви март (събота) започва дългоочакваният трунир “Billiard Center B' Division 9Ball”, който ще се проведе в Гърция. Той ще продължи през целия уикенд и ще събере цели 58 участници от различни държави. Събитието събира общо 58 участници от различни държави, а сред тях ще има и деветима българи.
Форматът на турнира предвижда да се мине през двойна елиминация в първоначалните мачове, а най-добрите играчи ще преминат към директните елиминации, където напрежението ще нарасне до максимум. Очакванията са за висока конкуренция и много драматични мачове, които ще предложат на зрителите вълнуващи моменти.
Турнирът е част от международния календар и привлича вниманието на феновете на билярда със своето високо ниво на конкуренция и участници от балканските страни.
България ще бъде представена от някои от най-добрите си състезатели, които са готови да се играят на най-високо ниво. Това са Дейвид Димитров, Мартин Савов, Юмер Рашидов, Дарин Димов, Николай Динев, Велин Стефанов, Климент Велев, Ангел Богданов и Светослав Ганев.
Родните състезатели са изправени пред голямото предизвикателство да се справят с опоненти от различни части на света, но ще се постараят да оставят силен отпечатък в турнира.
Те ще разчитат на подкрепата на своите фенове и общността на спорта. Българските почитатели със сигурност ще бъдат на крак, следейки изпълненията на своите сънародници и надявайки се на добри резултати.
СНИМКИ: Национална федерация по билярд