Вход / Регистрирай се

Чепнгетич смята, че ще е много трудно някой да подобри световния ѝ рекорд в маратона

Чепнгетич смята, че ще е много трудно някой да подобри световния ѝ рекорд в маратона

Действащата световна рекордьорка в маратона Рут Чепнгетич призна, че намаляването на нейното време ще бъде едно от най-трудните изпитания за всеки спортист, който иска да подобри световния рекорд.

Чепнгетич стана първата жена, която бяга под 2:10, записвайки впечатляващите 2:09:56, за да спечели Чикагския маратон през октомври 2024 г. Нейното време подобри световния рекорд на Тигст Асефа от 2:11:53, който тя постави на маратона в Берлин през 2023 г.

Бившата световна шампионка по маратон разкри, че всеки спортист, който иска да постигне рекорд, ще трябва да положи много работа, тъй като тя даде много бързо време.

Докато се подготвя за завръщане по улиците на Лондон, Рут Чепнгетич разкри, че има планове да се състезава на полумаратон и да надгражда с националния шампионат по крос-кънтри.

“Зависи кой ще иска да го изпробва, тъй като е много трудно. Преди Лондон може да се състезавам в полумаратон, но все още не знам къде“, каза Чепнгетич.

Следвай ни:

Още от Лека атлетика

Виж всички