Вход / Регистрирай се

Руснакът Сергей Макаров беше привлечен за треньор на индийските звезди в хвърлянето на копие

Руснакът Сергей Макаров беше привлечен за треньор на индийските звезди в хвърлянето на копие

Двукратният олимпийски медалист и носител на световна титла в хвърлянето на копие Сергей Макаров (Русия) беше назначен за главен треньор на индийските състезатели в хвърлянето на копие, съобщиха от Индийската атлетическа федерация.

Макаров, който има личен рекорд в дисциплината 92.61 м, ще тренира елитните състезатели на страната, сред които и двукратният олимпийски медалист Нирадж Чопра.

51-годишният руснак ще помага и на Чопра, въпреки че най-успешният индийски състезател започна работа със световния рекордьор Ян Железни в края на миналата година.

Железни, трикратен олимпийски и световен шампион и настоящ световен рекордьор (98.48), ще работи специфично върху техниката на Чопра в подготовката за Световното първенство в Токио, където ще защитава титлата си от Будапеща.

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Лека атлетика

Виж всички