Уест Хам 0:0 Манчестър Юнайтед, фрапиращ пропуск на Далот

Уест Хам и Манчестър Юнайтед играят при 0:0 в мач от деветия кръг в Премиър лийг.

Първата ситуация в двубоя дойде на сметката на гостите още във втората минута, когато Бруно Фернандеш получи в добра позиция и в типичния си стил намери отлично Алехандро Гарначо, който обаче стреля в гредата на Фабиански. Нещо подобно се случи само няколко минути по-късно, когато отново португалският капитан изведе по великолепен начин аржентинеца, но той след хубав пробив наскоро стреля покрай левия стълб. Нови два пропуска последваха в 12-ата минута, когато този път аржентинското крило намери Расмус Хойлунд, който преодоля бранител в пеналта, но точно преди да стреля бе затворен от стража. От последвалата отскочила топка пък се стигне до центриране, Фернандеш изскочи от втора позиция и стреля с глава, но отново неточно.

Домакините започнаха да се окопитват едва след четвърт час игра и да изнасят играта в малко по-предни позиции. В 18-ата минута те стигнаха до корнер, който можеше да донесе нещо повече, но бе пресечен точно преди да отиде в кълбото в краката на Джаред Боуен. Малко след това пък дълга топка изненадващо се оказа в откъсващия се Маркъс Рашфорд, който обаче показа несигурност и бе блокиран от Макс Килман. В тези минути Хойлунд направи впечатление с поредица от грешки при разиграването на гостите, което водеше до загуба на топката. Поредицата от пропуски за Манчестър Юнайтед продължи и след половин час игра, когато отново Бруно Фернандеш подаде поредното си феноменално подаване, като този път адресат бе Диого Далот. Десният бек пое зад гърба на отбраната, преодоля излезлия напред Фабиански, след което изстреля топката над опразнената врата.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг прави три промени в своя тим в сравнение с гостуването на Фенербахче в четвъртък. Капитанът на Бруно Фернандеш се завръща в състава, след като пропусна двубоя в Турция, за който беше наказан. Каземиро заема мястото на Мануел Угарте, а Расмус Хойлунд стартира вместо Джошуа Зиркзее. Джони Еванс пък е възстановен и сяда на пейката.

Наставникът на Уест Хам Юлен Лопетеги прави четири промени в своя състав в сравнение с тези, които започнаха при поражението от Тотнъм. 39-годишният Лукаш Фабиански заменя Алфонс Ареола на вратата на “чуковете”, а Константинос Мавропанос започва вместо Жан-Клер Тодибо. Едсон Алварес и Карлос Солер също получават възможност вместо Томас Соучек и Мохамед Кудус.