Фенербахче 1:1 Ман Юнайтед, изгониха Моуриньо от скамейката

Фенербахче и Манчестър Юнайтед играят при 1:1 в мач от третия кръг на Лига Европа. Кристиан Ерисен откри резултата след четвърт час игра. Юсеф Ен-Несири изравни резултата в 49-ата минута.

Срещата започна с по-внимателни действия от страна на двата отбора, като домакините атакуваха повече в опит да наложат натиск. Първата по-интересна ситуация дойде в петата минута, когато десният бранител в този мач Брайт Осай-Самуел влезе от крилото в пеналта, но не успя да стреля качествено. “Червените дяволи” успяха да излязат напред в резултата с първата си добра атака в двубоя. Бърза контраатака отляво на Гарначо завърши с подаване към точката за дузпа, там Зиркзее и Мазрауи бързо разиграха, а последният заложи за Кристиан Ериксен, който с точен изстрел реализира за 0:1.

Футболистите на Ерик тен Хаг бяха много близо до втори гол в средата на първата част. Този път поставеният отдясно в този мач Маркъс Рашфорд осъществи отличен пробив, влезе в наказателното поле, финтира двама бранители и стреля с левия крак, но кълбото мина покрай десния стълб на Ливакович. Още в ответната атака пък домакините от Фенербахче също се разминаха на косъм от попадението. Дълбоко подадена топка отляво бе стигната от Шимански, той подаде успоредно, Андре Онана отклони доста несигурно и точно когато сякаш Душан Тадич щеше да отбележи в краката му се хвърли Мануел Угарт, който предотврати попадението.

Турският гранд бе много близо до изравняването на резултата в 35-ата минута, когато Юсеф Ен-Несири стреля последователно първо с глава, а след това и с крак, но Андре Онана се прояви блестящо с двойно спасяване.

Фенербахче все пак стигна до равенството в самото начало на втората част, когато Алан Сен-Максимен достави много качествено центриране отляво, а там Юсеф Ен-Несири отблизо с глава нямаше как да пропусне да се разпише.

Няколко минути по-късно крайният защитник Осай-Самуел се строполи в наказателното поле след съприкосновение с Мануел Угарте. Това предизвика изключително бурна реакция от целия щаб на “канарчетата”, а Жозе Моуриньо бе изгонен от Клерман Тюрпен.

Двата тима имат труден старт на сезона и представянето им е доста под очакванията, а евентуална победа днес може да подобри поне частично настроението във всеки един от двата отбора. “Червените дяволи” записаха две равенства до момента в турнира, като и в двете срещи взимаха преднина, но впоследствие се проваляха. Турският гранд е в по-добра позиция, като до момента “жълто-сините” спечелиха веднъж и записаха едно равенство.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг прави доста промени в своя състав. Виктор Линдельоф се завръща в титулярния състав и ще си партнира в центъра на отбраната с Матайс де Лихт. Джошуа Зиркзее започва на върха на атаката, заменяйки Расмус Хойлунд. Най-интересно е решението за Нусаир Мазрауи, който според специалистите ще играе на позицията зад нападателя, където обикновено е Бруно Фернандеш. Португалецът пък не е в групата и дори не пътува с отбора до Истанбул.

Жозе Моуриньо залага на хърватския страж Доминик Ливакович на вратата на тима. Чаглар Союнджу и Александър Джику ще са в центъра на защитата, а бившите полузащитници на Манчестър Юнайтед Фред и Софиан Амрабат са в халфовата линия. Тройката в атака пък е изградена от Алан Сен-Максимен, Юсеф Ен-Несири и Душан Тадич.