Ланус не се даде на Крузейро в Бело Оризонте

Крузейро и Ланус направиха равенство 1:1 в първия полуфинал на Копа Судамерикана. Резултатът със сигурност е по-изгоден за гостите от Аржентина. Те се оказаха догонващи в началото на втората част след гол на Кайо Жорже, но в 73-ата минута Рамиро Карера беше точен с глава и смълча публиката на стадион "Минейрао" в Бело Оризонте.

В предишния кръг Крузейро елиминира парагвайския Либертад (Асунсион), но тимът на Фернандо Динис нямаше победа в пет поредни мача, а днес отново разочарова. Ланус също е далеч от най-добрата си форма, но намери сили да притисне домакините след получения гол и заслужено изравни, а до края можеше дори да осъществи пълен обрат.

Началото на срещата се забави с повече от 15 минути заради димната завеса над стадиона, предизвикана от факлите на феновете на Крузейро.

В състава на домакините имаше двама аржентинци - Лукас Виялба и Алваро Бареал. Крузейро се опита да наложи натиск в първия четвърт час, но не създаде сериозин положения пред вратата, пазена от Науел Лосада.

В 29-ата минута Бруно Кабрера от Ланус прати топката в мрежата на домакините с бомбен шут, но попадението му беше отменено заради засада на негов съотборник, който пречеше на вратаря Касио.

До почивката нито един от двата отбора не отправи точен удар, а териториалното надмощие на Крузейро не носеше никакви дивиденти на тима на Фернандо Динис.

Двамата наставници извършиха по една смяна на полувремето, а домакините заиграха по-агресивно и в 50-ата минута стигнаха до гол. Лосада изби изстрел от границата на наказателното поле, но право на крака на притичалия Кайо Жорже, който от няколко метра нямаше как да сгреши.

След попадението домакините се прибраха в половината си, а Ланус взе инициативата. Аржентинците организираха няколко опасни атаки и сякаш беше само въпрос на време да изравнят. Това се случи в 73-ата минута, когато Марселино Морено центрира от корнер, а Карера засече топката с глава за 1:1.

Ланус продължи да е по-добрият отбор и Карлос Искердос можеше да вкара втори гол във вратата на Крузейро, но след неговия изстрел топката мина над напречната греда.

Домакините се активизираха чак в последните минути, но Ланус се защитаваше добре и си тръгна с добър резултат преди реванша на 31 октомври.