Кавани поведе Бока към мъчен успех с намален състав в Копа Судамерикана

Бока Хуниорс се класира за 1/8-финалите на Копа “Судамерикана” след труден минимален успех с 1:0 над еквадорския Индепендиенте дел Вале. Единственото попадение в мача бе дело на Единсон Кавани и падна в 39-ата минута. То бе и единственото, което раздели двата тима, след като двата отбора завършиха наравно 0:0 преди седмица в Еквадор.

Драматизмът съпроводи почти цялата среща. Единсон Кавани вкара пет минути преди края на първата част, но попадението веднага бе отменено от стреничния съдия, който посочи засада. Внимателен преглед с ВАР обаче показа, че такава няма, а голът бе зачетен. Това бе 15 гол за Единсон Кавани в последните му 17 мача с екипа на аржентинския гранд. Играчите на Диего Маритнес обаче останаха с човек по-малко след час игра, когато Милтон Делгадо бе отстранен с директен червен картон. Така футболистите на Бока трябваше да доиграват срещата в числено намален състав, но все пак се справиха и продължават в следващата фаза. На 1/8-финалите аржентинците ще се изправят срещу бразилския Крузейро.