Уилям Чолов остана със сребро на Европейското в София

Уилиам Чолов стана сребърен медалист на европейското първенство по бокс за мъже и жени до 23 години в столичната зала "София".

Във финала в категория до 75 килограма при мъжете българинът отстъпи с 1:4 гласа на Джамал Кулиев от Украйна.

Още от първите секунди на срещата Чолов и Кулиев се хвърлиха смело в атаки, което доведе до много на брой точни попадения и от двете страни. С изключение на съдията от Франция обаче четиримата останали арбитри край ринга дадоха предимство на украинеца след първия рунд.

Във втората част на мача играта стана по-изчаквателна, което даде допълнително предимство на Кулиев и изправи Чолов до стената.

В решителния трети рунд Чолов потърси нокаутиращия удар, който да му донесе успеха, но силите му стигнаха само да отвори аркада над дясната вежда на съперника си и да вземе рунда с 3:2 гласа.

За България това е трето отличие от шампионата и първо сребро. В категория до 60 килограма при мъжете Радослав Росенов завоюва първото място след успех във финала над арменеца Артур Сахакян. В четвъртък Румен Руменов пък си осигури бронз при 67-килограмовите.