Андерлехт с голяма издънка преди мача с Лудогорец

Андерлехт регистрира едва втора загуба от началото на сезона в белгийската Юпилер Про Лига, но тя дойде от тоталния аутсайдер Беершот. Грандът от Брюксел отстъпи с 1:2 при визитата си в Антверп и пропусна да излезе на второ място в класирането преди останалите срещи от 11-ия кръг.

Назначеният наскоро за постоянен треньор на Андерлехт Давид Хуберт реши да съхрани някои от основните си футболисти за предстоящото домакинство на Лудогорец в Лига Европа, но това се оказа лош ход.

До почивката Беершот поведе с гол на Маруан Ал Сахафи, който играе в тима под наем от саудитския гранд Ал-Итихад. В началото на втората част Каспер Долберг изравни от дузпа, но отново Ал Сахафи в 70-ата минута осигури сензационния успех на домакините.

Преди този мач отборът, воден от Дирк Каут, имаше само 2 точки. След първаат си победа за сезона Беершот остава на дъното в класиането, а Андерлехт е четвърти.