Звезда разгроми отбора на Юруков, но той отново се прояви

Цървена звезда увеличи аванса си пред втория в класирането на сръбската Суперлига ОФК Белград на 8 точки. "Червено-белите" не оставиха никакъв шанс на гостуващия Раднички (Ниш) - 5:1. Хеттрик направи Лука Илич, а два гола добави появилият се като резерва Александър Катай.

За гостите титуляр беше Илия Юруков. Въпреки тежкото поражение, българинът иизгра добър мач и подаде за единствения гол на своя тим, дело на Павле Ивеля в 89-ата минута. От началото на сезона Юруков има на сметката си две попадения и една асистенция.

Наставникът на домакините Владан Милойевич даде почивка на част от титулярите си, за да са свежи за двубоя срещу Монако в Шампионската лига. Въпреки това, Звезда реши всичко в своя полза още през първото полувреме с трите попадения на Лука Илич.

Нападателят на шампионите откри в 4-ата минута, а в 33-ата се разписа отново, възползвайки се от пас на Милан Родич. Малко преди почивката Илич оформи хеттрика си. Единствената лоша новина за Звезда през първото полувреме беше контузията на Юнг-Воо Сеол.

Катай влезе в 56-ата минута вместо Бруно Дуарте и веднага направи резултата 4:0, а в 60-ата минута вкара пети гол във вратата на гостите. Малко преди последния съдийски сигнал Юруков намери Ивеля и той реализира единственото попадение за Раднички.

В подреждането отборът от Ниш е седми с актив от 17 точки.

Снимки: sportal.rs