Левски продължава напред в "Чалъндж къп"

Волейболистките на Левски София се класираха за 1/16-финалите в турнира “Чалъндж къп”.

Момичетата на Радослав Арсов победиха като гост в срещата реванш словашкия Нитра с 3:2 (25:16, 25:12, 24:26, 17:25, 16:14).

На “сините” волейболистки им бе необходима да спечелят два гейма ,з ада продължат напред и те го направиха по категоричен начин.

След това Радо Арсов даде възможност за изява на всичките волейболистки на Левски. Волейболистките на Нитра поведоха в началото на двубоя със 7:3 след атака на Сара Длхолшова. Добра серия на начален удар на Цветомира Миткова и блокади на Силвия Кухарска, Иванина Малинова и атака на Дария Иванова изравниха резултата при 7:7. Ас на Дария Иванова и Левски поведе с 12:10. Атака в центъра на Иванина Малинова и 13:10. Два поредни аса на Иванина Малинова и 15:10. Бианка Боднарова сгреши начален удар и преднината на “сините” стана 16:12. Разликата от 4 точки се запази и при 19:15. Атака на Габриела Жекова направи резултата 23:18. “Сините” стигнаха до геймбол при 24:19. Възпитаничките на Радослав Арсов спечелиха първата част с 25:19.

“Сините” волейболистки стартираха вихрено в началото на втората част и поведоха с 8:0. Момичетата на Радослав Арсов продължиха да играят силно и разликата нарасна на 10 точки при 16:6. Безпроблемно волейболистките на Левски спечелиха втората част с категоричното 25:12 и така спечелиха необходимите два гейма, за да продължат похода си в Европа.

Радослав Арсов реши да даде почивка на повечето си титулярки и направи 6 промени на състава си в началото на третата част. Волейболистките на Нитра поведоха с 8:4 в началото на третата част. Българските състезателки обърнаха развоя на гейма и при 16:15 поведоха в резултата. “Сините” увеличиха аванса си на 6 точки при 2:1:15. Необяснимо отпускане в българските редици даде шанс на Нитра да спечели третата част с 26:24.

Домакините от Нитра поведоха с 8:5 и 12:6 в началото на четвъртата част. Разликата бързо нарасна до 16:8. Момичетата на Франтишек Боцкай дръпнаха с 21:16. Ас на Цветомира Миткова - 17:23. Бианка Боднарова донесе успеха на Нитра в четвъртата част с 25:17.

В тайбрека домакините поведоха с 9:7 и 13:12. Момичетата на Радослав Арсов обаче обърнаха развоя и стигнаха до успех в тайбрека с 16:14 и в мача с 3:2 гейма.

НИТРА (СЛОВАКИЯ) - ЛЕВСКИ СОФИЯ 2:3 (19:25, 12:25, 26:24, 25:17, 14:16)