Коментарът на Георги Илиев - Майкъла за резила на националите в Белфаст и очакванията му за предстоящото голямо дерби в събота

Парагвай обърна Венецуела

Отборът на Парагвай победи с 2:1 тима на Венецуела в мач от 10-ия кръг на квалификациите за Мондиал 2026 в САЩ, Канада и Мексико. Благодарение на успеха възпитаниците на Густаво Алфаро се изкачиха до 6-ото мясо, което дава право на участие на Световните футболни финали.

Гостите от Венецуела трябва да съжаляват, че не взеха поне точка, тъй като те имаха късмета да открият резултата с гол на Йон Арамбуру (25'). След почивката обаче играчите на Парагвай осъществиха пълен обрат, като две попадения за пълния обрат вкара Антонио Санабрия (59', 74').

Освен това те можеха да направят успеха си още по-убедителен, но Хулио Енсисо направи пропуск от дузпа в 41-вата минута.