Италия се развихри срещу Израел

Италия бързо забрави разочарованието от равенството 2:2 с Белгия в група 2 от Лига "А" на Лигата на нациите. "Скуадра адзура" си върна самочувствието с мощна победа с 4:1 над Израел в срещата между двата тима от 4-ия кръг. Възпитаницитена Лучано Спалети без особени проблеми си осигуриха ценни три точки с голове на Матео Ретеги от дузпа в 41-вата, Джовани Ди Лоренцо в 54-тата и 79-ата минута и Давиде Фратези в 72-рата минута. За гостите пък точен бе Мохамед Абу Фани в 66-ата минута.

Мачът започна с шанс за гостите. В 7-ата минута Оскар Глох се възползва от грешка на Николо Фаджоли, отне и напредна, но ударът му бе покрай вратата.

Постепенно обаче Италия взе инициативата и зареди положения пред вратата на Омри Глазер, който направи няколко страхотни спасявания след удари на Матео Ретеги и Сандро Тонали.

В 40-ата мину Тонали си изработи дузпа, след като бе спънат на границата на наказателното поле. Ретеги се нае да изпълни 11-метровия удар и бе точен за 1:0.

В началото на втората част Италия удвои преднината си. След центриране от фаул Джовани Ди Лоренцо се извиси и с глава бе точен за 2:0.

Израел почти от нищото успя да върне интригата. В 66-ата минута Мохамед Абу Фани успя да прати топката във вратата директно след центриране от корнер. "Адзурите" протестираха, че е имало нарушение срещу вратаря Викарио, но съдиите не видяха нищо подобно.

Радостта на гостите обаче бе кратка. В 72-рата минута Федерико Димарко с пас по земя намери Давиде Фратези около точката на дузпата, а той от движение бе точен за 3:1.

В 79-ата минута домакините окончателно подпечатаха успеха си с четвърти гол. Иенома Удоджи почти от аутлинията върна към Джовани Ди Лоренцо, който с прецизен шут прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 4:1.

Така Италия остава начело в групата с 10 точки и е все по-близо до класиране за плейофната фаза на турнира. Израел пък допусна четвърта поредна загуба и е на дъното с нулев актив.