Спортист (Своге) сломи коравия Левски (Левски) след драма с пет попадения и продължения

Спортист (Своге) се наложи драматично с 3:2 Левски (Левски) като гост в двубой от предварителните кръгове на Sesame Купа на България. Тимът от Втора лига не стигна до победата лесно, след като на два пъти излизаше напред в резултата, но се нуждаеше от продължения, за да постигне крайния успех.

Големи бомби в Sesame Купа на България - 7 професионални отбора излетяха

Клифорд Ярен даде преднина на гостите още в 13-ата минута, но малко преди края на първата част Любомир Борисов изравни за Левски (44’). Втори гол на Ярен в 52-ата минута отново наклони везните в полза на Спортист, но домакините отново показаха характер и изравниха (84’) чрез Стефан Христов. Така се стигна до продължения, където Александър Веселински направи резултата 3:2 за “шоколадите” (98’).

В следващия кръг Спортист приема у дома Ботев (Враца).