Финландия 0:1 Англия, Райс се размина с гола

Финландия и Англия играят при резултат 0:1 в Хелзинки в среща от група 2 на Лига “B” на Лигата на нациите. Джак Грийлиш откри резултата в 18-ата минута.

Англичаните владееха топката в големи периоди в началото на двубоя. Първата опасност обаче бе за домакините. След грешка на Анхел Гомес последва бърза атака. Тя завърши с опит за удар на Калман, който бе блокиран от Стоунс. Кескинен пък бе неточен при добавката. Трент Александър-Арнолд, който играеше като ляв краен бранител, се озова на добра позиция за удар в 11-ата минута, но и неговият удар бе блокиран.

Анхел Гомес, който дебютира за Англия през септември, бе в основата на първия гол в мача. Халфът на Лил направи великолепна асистенция и изведе Грийлиш сам срещу вратаря, а Джак нямаше проблем да прати топката в мрежата. След гола гостите продължиха да доминират, но без да създават много в предни позиции. Финландците много рядко атакуваха, но в 32-ата минута успяха да организират добра контраатака, която завърши с удар на Кескинен, който не затрудни Хендерсън.

ФИНЛАНДИЯ - АНГЛИЯ 0:1
0:1 - Грийлиш (18)

ФИНЛАНДИЯ: Храдечки, Алхо, Хосконен, Иванов, Уронен, Камара, Шулер, Пелтота, Йенсен, Калман, Кескинен
АНГЛИЯ: Хендерсън, Уокър, Стоунс, Гей, Александър-Арнолд, Райс, Анхел Гомес, Палмър, Белингам, Грийлиш, Кейн