Нефтохимик отнесе Кифисия в “Чалъндж къп”

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) спечелиха убедително срещу гръцкия Кифисия (Атина) с 3:0 (25:18, 25:17, 25:19) в първата 1/32-финална среща от турнира “Чалъндж къп”, която се игра в “Арена Бургас” пред 1000 зрители.

Нехтохомимик започна със състав: Добромир Димитров, Рафал Фарина, Аксел Трухчев, Шимон Крайчович, Франсоа Ребейрол, Красимир Георгиев, либеро – Владислав Иванов, а като резерви влязоха Венцислав Рагин и Стилиян Асенов.

Мачът продължи малко над час и половина.

Реваншът е след седмица в Атина, като на тима от Бургас му трябват два гейма, за да си гарантира преминаването в следващия кръг.

Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 6:2 след атака на полския диагонал Рафал Фарина. Атака на Аксел Трухчев и 8:4. Атака на Красимир Георгиев и 12:6. Александър Андонович намали до 9:13. Блокада на Шимон Крайчович и 6 точки аванс за бургазлии при 16:10. Георги Петров намали за Кифисия до 11:16. Българските волейболисти поведоха с 19:13 след блокада на Аксел Трухчев и 21:13 след ас на Аксел Трухчев. Бургазлии стигнаха до геймбол при 24:18. Възпитаниците на Иван Станев спечелиха първата част с 25:18 след атака на Франсоа Рибейрол.

Успешни атаки на Рафал Фарина и Франсоа Рибейрол дадоха преднина на Нефтохимик от 2:0 в началото на втората част. Блокада на Аксел Трухчев и 7:4 за Нефтохимик. Георги Петров атакува успешно за Кифисия за 5:7. Атака на Аксел Трухчев направи резултата 8:6. Рафал Фарина атакува мощно за 15:8. Нова атака на Аксел Трухчев и 16:9 за бургазлии. Блокада на Венцислав Рагин и 20:14. Нефтохимик спечели втората част с 25:17 след атака на Аксел Трухчев.

Франсоа Рибейрол атакува успешно за 3:1 за Нефтохимик в началото на третата част. Георги Петров атакува успешно и Кифисия изравни при 6:6. Ас на Франсоа Рибейрол и 16:11. Бургазлии дръпнаха със 17:13. Рафал Фарина атакува успешно за 20:16. Нефтохимик спечели третата част с 25:19 и мача с 3:0 гейма след атака на Аксел Трухчев.

Топреализатор на мача стана Франсоа Ребейрол с 14 точки.

Рафал Фарина добави 13 точки, а Аксел Трухчев - 12 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - КИФИСИЯ, АТИНА (ГЪРЦИЯ) 3:0 (25:18, 25:17, 25:19)

НЕФТОХИМИК: Добромир Димитров 3, Рафал Фарина 14, Аксел Трухчев 13, Франсоа Рибейрол 17, Шимон Крайчович 5, Красимир Георгиев 11 - Владислав Иванов-либеро (Стилиян Асенов, Венцислав Рагин 2)

Старши треньор: ИВАН СТАНЕВ

КИФИСИЯ: Йоргос Канелопулос, Стефан Окошанович, ГЕОРГИ ПЕТРОВ, Александър Андонович, Михаил Кагиалис, Павлос Психунтакис - Спиридон Велудис-либеро (Димитрос Кумитудис, Василеос Конидис)

Старши треньор: КОНСТАНТИНОС ХРИСТОФИДЕЛИС.